„1996”
Fokozatosan szptettk klubunkat, s elkezdtk a zrt udvar rendbettelt is.
Ez az udvar adta meg a hangulatt az egsznek, mivel ha egy kis pihensre vgyott valaki a sok dobls utn, csak ki kellett lpnie az ajtn, s mris az udvarra rt, ahol kt hatalmas gesztenyefa is volt. Befvestettk az egszet, s nagyon remek hangulatot rasztott. Horvth Zoltn itt tartotta az egyre nvekv utnptls jtkosoknak az edzsek eltti bemelegtst – ami egyeseknek nem nagyon tetszett, de nagyon j dolog volt.
A szinte minden hnapban megrendezett bogrcsozs volt a cscspont. Ezek a fzsek rendszeresek voltak, minden klubtagunk jelen volt, s hatalmas derbiket jtszottunk egymssal. A ksbbiek folyamn a tmogatinknak is szerveztnk ilyen kajval sszekttt versenyeket, melyek igen nagy npszersgnek rvendtek.
Az akkoriban nlunk szerepelt csapatok bizonythatjk, hogy milyen remek kis helyet alaktottunk ki magunknak.
Az edzseink is egsz mskppen zajlottak akkoriban, mivel olyan elszntsggal gyakorolt mindenki, hogy egyszeren senki nem akart hazamenni. 15 ve htf – szerda – pntek rendszeressggel vgezzk gyakorlsainkat fl hattl nyolcig, de akkor mg 11 rakor is hajigltuk a nyilakat.
Fejldtek is a fiatalok rendesen, aminek az lett az eredmnye, hogy szp lassan kezdtk legyzni a felntteket, s innentl kezdve belttuk, hogy a kvetend t a „buborkok” teljes mellszlessggel trtn tmogatsa kell, hogy legyen.
A vrosban olyan npszer lett a jtk, hogy hetente kellett tblt s kiegsztket rendelni a Bltl, mr a Postn krdeztk, mi lesz itt, hogy a polgrmestertl az orvosokig mindenki tblt rendel.
Megalakult a vrosban a „Gulys klub”. A vendglthelyen a vendgekbl alakult csapat kb. kt vig mkdhetett, majd megsznt. Ebbl a klubbl a ksbbiekben tbben tjttek hozznk jtszani.
Jrtunk a mindig Budapesten megrendezett utnptls versenyekre, s sikerlt elrnnk, hogy Zirc is kapjon mindig egy fordult. A fvrosi gyerekek boldogan jttek hozznk, ami a mai napig gy van. Ilyen alkalmakkor szinte az egsz Mveldsi Kzpontot megkaptuk, s nagyon j hangulat versenyeket rendeztnk.
A sportg olyan npszer volt, hogy a kzeli falvakban is szerveztnk rendezvnyeket, tulajdonkppen mindenki jtszotta ezt a szp jtkot.
Vrosunkban minden vben nagyon komolyan vettk a sportolk djazst, ezrt nagyon rltnk annak, hogy az ifjsgi kategriban Rps Zsolt, jdonslt steel bajnokunk vgzett az els helyen. Ez volt az els kitntets, amit klubunk jtkosa kapott, a ksbbiekben ebbl szerencsre nem volt hiny.
Elkezddtek a helyi, valamint a krnyez falvakban trtn versenyek szervezse, mely nem kis feladat volt, de megrte. A sportg npszersge jelentsen megntt, s tovbb tartott a kellkek, nyilak s tblk megrendelse.
Az akkori eredmnyek termszetesen nagyon hinyosak, de a Veszprm megyei Napl jsgcikkeibl /mely a mai napig tbb szz cikket jelent/ sikerlt megtallni ebbl az vbl is pr eredmnyt.
A felnttek s az ifjsgiak elssorban az orszgos versenyekre jrtak, melyek akkoriban a Gymri ton lettek megrendezve.
Itt mg klnsebb eredmnyek nem szlettek, de az utnptls kor fiataljaink elkezdtk bontogatni szrnyaikat, s llandan a dobog kzelben jrtak.

A nagy csatk helyszne a Gymri ton.
A legnagyobb helyi rendezs versenysorozat ebben az vben egy nyolc forduls verseny volt, ahol a rsztvevk szma tbb mint 40 f volt. Sajnlatos mdon ennek a sorozatnak a vgeredmnye elveszett, gy nem tudjuk a sorrendet. Az viszont biztos, hogy ezeken a versenyeken nem csak klubtagjaink vettek rszt.
Az orszgos utnptls bajnoksgokon mr bevezetsre kerlt az ifjsgi mellett a serdl kategria is, s itt is indtottunk versenyzket. Csak rdekessgknt: a bajnoksg kilenc fordulbl llt, teht egy nagyon komoly versenysorozatrl volt sz.
Az ifjsgiaknl steel szakgban Szllsi Balzsnak sikerlt felllni a dobog msodik fokra, mg a harmadik helyet is a mi jtkosunk Vrshzi Zoltn szerezte meg.
A serdlk kztt hatalmas csatt vvott Mhlbauer Pter s Jnosik Lszl, vgl is Mhlbauer vgzett az els, mg Jnosik a msodik helyen.
Megkezddtt teht az utnptlsnl az a rendkvli remszerzs, melyet jtkosaink vrl-vre produkltak. A fejlds fokozatos volt, s mivel tbb generci is kzdtt egymssal, szerencsre mindig voltak olyan ellenfeleink, akiktl csak tanulni tudtak fiataljaink.
Nem vletlen teht, hogy az vek sorn rengeteg j bartot szereztek maguknak annak ellenre, hogy igen sok borsot trtek egyms orra al. De ez gy volt termszetes.
Az v vgn klubunk tagja lett Dobos Timea, s Tth Viktor, majd tigazolt a „Gulys” klubbl Kaufmann Krisztin is.
Ennek az vnek az rdekessge volt, hogy ekkor alakult meg az EDU, ami annyit jelentett, hogy szmunkra is kezdtek fontosak lenni a soft versenyek. Szp lassan elkezdtnk sprolni, hogy tudjunk gpeket vsrolni, ami barti segtsggel sikerlt is. A gpeket a krnyez kocsmkba helyeztk ki, s csak gy dlt a l. Ez is bizonytja, hogy a darts akkoriban valban npszer volt, annak ellenre, hogy publicitsa szinte a nullval volt egyenl.
|