„2001”
A feltöltődés éve következett. Ebben az évben a tagcserék, régi játékosok távozása, és új versenyzők érkezése /Bieber Ágnes, Brevics István, Hatos Bence, Polgár Gergely, Sebestyén Dávid/ jellemezték klubunk életét. A megváltozott körülményekhez igazodva kellett kialakítani álláspontunkat arra vonatkozóan, hogy miként folytatjuk a versenyzést, és mire fektetjük a legnagyobb hangsúlyt.
Megmaradtak a megyei vetélkedések, még indult női csapatunk is az első osztályban, részt vettünk a csapatbajnokságokon, de úgy gondoltuk, mivel szép lassan elfogytak ifjúsági játékosaink, így a következő években a felnőtteket támogatjuk majd. Ez az év ettől függetlenül elég lazának bizonyult, de fogalmunk sem volt arról, hogy az átmeneti csendesebb időszak klubunk „aranykorának” kezdete lesz.
Általában a megyei bajnokságokon, ha részt vettünk ezeken, különösebb gondjai nem voltak játékosainknak, hogy jól szerepeljenek, legtöbbször saját társuk jelentették a legnagyobb kihívást. Nem véletlen tehát, hogy rengeteg érmet nyertünk ezeken a bajnokságokon. Nem volt ez másképp 2001-ben sem, hiszen a steel egyénin kívül minden besöpörtünk. A steel egyéniben Cziráki Gábor ezüst, és Szöllősi Balázs bronzérme mellett párosban bajnok lett a Kaufmann Krisztián – Cziráki Gábor kettős, és ezüstöt nyert a kecskés Imre – Szöllősi Balázs duó. A soft egyéni bajnokságot Szöllősi Balázs nyerte meg Krisztián előtt, míg a párosok vetélkedésén ismét nyert a Cziráki – Kaufmann páros, megelőzve a Kecskés – Szöllősi kettőst.
A megyei csapatbajnokságokon - mivel a II. osztályból sajnos kiestünk -ismét jól kellett teljesíteni egységeinknek, hogy stabil II. osztályú csapatokat tudjunk kialakítani. A steel szakágban sikerült is bajnoki cím megszerzése, míg softon meg kellett elégednünk az ezüstéremmel.
Klubhelyiségünk végleges formát öltött. Nem tudtuk, hogy napjaink meg vannak számlálva.
Ebben az évben az országos utánpótlás bajnokságokon nem nyertünk aranyat sem – ilyen egyetlen évben sem volt – de ez betudható volt a generáció váltásnak. A serdülő steel bajnokságon Hatos Bence egy bronzéremmel gazdagította éremgyűjteményünket. A budapesti EDU-n az ifjúsági kategóriában Kaufmann Krisztián nyert egy bronzérmet, míg az országos ifjúsági Magyar Kupán Bieber Ágnes és Cziráki Gábor végeztek a harmadik helyen.
Az országos ifjúsági csapatbajnokságon utolsó alkalommal szerepelt Bieber Norbert, Cziráki Gábor és Kaufmann Krisztián, őket az újonnan érkező Hatos Bence, Polgár Gergely és Sebestyén Dávid egészítette ki A bajnokságon egy ezüstöt, és egy bronzot sikerült szerezniük a környei döntőben.
Az egy ezüstöt és egy bronzot nyert ifjúsági csapatunk: Sebestyén Dávid, Kaufmann Krisztián, Bieber Norbert, Cziráki Gábor, Hatos Bence és Polgár Gergely.
Női csapatunknak mindkét szakág II. osztályú bajnokaként sikerült felkerülni az országos női csapabajnokságok I. osztályba, ahol már csak négyen – Dobos Tímea – Farkas Katalin – Illés Renáta – Kónya Beáta – szerepeltek. És megint a Soul D.C. A remek budapesti csapat mögött a mindkét szakágban megszerzett ezüstérem nekünk nagyon szépen csillogott. Ezzel a sikerrel zárult női csapatunk három éves története.
Nemzetközi szinten ebben az évben egyedül Kaufmann Krisztián válogatottságának örülhettünk. Az ausztriai Werfen városkában egy steel versenyen vett részt, mely előkészületet jelentett a WDF ifjúsági steel Európa bajnokságára. Werfenben az ötödik helyet sikerült megszereznie. A brémai EB-n való részvétel rendkívül sok újdonsággal szolgált a magyar játékosok számára, hiszen olyan táblákon játszottak, melyet számolták a dobások értékét. Krisztián a bemelegítő versenyen a nagyon előkelő harmadik helyet szerezte meg, majd a másnapi páros versenyen Tallódi Viktorral az ötödik helyen zártak. Érdekesség, hogy ezen a vetélkedésen olyan ifjúsági játékosok vettek részt, mint az azóta nemzetközi klasszissá vált holland Joey ten Berge, valamint az orosz Anastasia Dobromyslova.
A megyei bajnokságokon kívül 2001-ben badacsonytomaji, noszlopi, veszprémi és zirci játékosok részvételével egy négyfordulós pénzdíjas Quadro egyéni, páros és csapatversenyre került sor. /Klubunk ezen kívül is több alkalommal szervezett Quadro versenyeket, melyek nagyon jól szolgálták a felkészülést!/
A csapatversenyen klubunk a noszlopi Dartanya D.C. mögött ezüstérmet szerzett, egyéniben Kaufmann Krisztián végzett az első helyen, míg Cziráki Gábor a negyedik helyen zárt. A párosok első helyét a Cziráki – Kaufmann kettős gyűjtötte be. A legtöbb győzelmet aratott játékos Krisztián lett /35/, míg Zeitler Ferenc /akkor még Dartanya D.C./ 33 sikert könyvelhetett el magának.
Első nemzetközi versenyen győztes csapatunk - alsó sor: Hanich Zoltán, Tóth Viktor, Szöllősi Balázs, Kaufmann Krisztián és Kaufmann Ferenc.
2001 augusztusában egy ismerősünk jóvoltából nemzetközi mérkőzést is játszhattunk az osztrák Hainbucher D.C. csapat ellen. Csapatunk Endresz Imre – Hanich Zoltán – Kaufmann Krisztián – Szöllősi Balázs –Tóth Viktor összetételben állt fel a versenyre és 28:22 arányú győzelmet aratott. Ezt a találkozót is egy közös főzéssel tettük emlékezetessé.
A nyár folyamán három „Buborék” érkezett klubunkhoz. Napi négy-öt órát hajigálták nyilaikat az edzéseken, nem lehetett őket elzavarni sem. A táblát nem érték fel, de Kőműves Sándor dobogót készített nekik, és arra fellépve szedték ki nyilaikat. A három „Buborék”: ifj. Kőműves Sándor, Szakács Péter és Tax Tibor. A három gyerek úgy vonzotta a többi iskolatársat a klubba, mint a mágnes. Még hogy vége az utánpótlásnak? Még csak most kezdődött igazán. Ez már a harmadik generáció volt, hiszen elsőként a Jánosik – Polgár – Mühlbauer – Szöllősi - Vörösházi, majd a Bieber – Cziráki – Cziráki – Farkas - Kaufmann voltak azok a méltó elődök, akiknek eredményei ösztönözték ezeket a kissrácokat.
Közös fotó az osztrák vendégekkel.
|